Odstránenie nadmerného potenia

Nadmerné potenie – HYPERHIDRÓZA hlavne v kritických zónach podpazušia, ev. dlaní a chodidiel znepríjemňuje nielen spoločenské udalosti , ale aj komfort počas bežného dňa.  Túto situáciu vieme účinne riešiť v kritických lokalitách podpazušia, dlaní a šľapají po použití lokálneho anestetika a aplikáciou primeraného množstva botoxu. Vyhnete sa tým dennému používaniu chemických prípravkov s neistým až nebezpečným vedľajším účinkom. Veľmi jemná aplikácia je možná aj pomocou prístrojovej techniky, ktorá zabezpečuje presnejšie a pravidelnejšie dávkovanie .

Nástup efektu od 2 dní do 2 týždňov a pretrváva po úvodných aplikáciách zvyčajne 4-6 mesiacov, po opakovanom ošetrení sa interval predlžuje. Veľmi vhodná metóda pred nástupom teplých dní, kedy zabrániť poteniu vieme len agresívnymi chemickými prípravkami. Vynechanie týchto agresívnych prostriedkov už len na pár mesiacov má pre naše zdravie veľký význam , po opakovaných aplikáciách sa postupne intenzita potenia v kritickej zóne znižuje aj bez ošetrenia.

Často kladené otázky

Pred každým ošetrením je fáza čistenia a prípravy lokality , následne nanášame anestetický krém , ktorý aplikujeme pod fóliu, obsahuje anestetikum lidokain , na našom pracovisku vo veľmi vysokej koncentrácii v kréme, čím sa tiež odlišujeme od iných zariadení. Doplnkom je použitie aj chladenia ošetrovanej lokality pred a po výkone.

Riziko vzniku modriny pri tejto metóde je naozaj minimálne. Aplikačné techniky , ktoré využívame výrazne znižujú riziko vzniku modriny aj keď každé ošetrenie, kde je použitá injekčná aplikácia materiálu je spojené s rizikom vzniku hematómu . Náchylnejšie sú ženy s gracilnejšou pleťou a so sklonom k tvorbe modrín , ale zvyčajne našou technikou sa tomu vyhneme . Kde je ihla, tam môže byť modrina, preto nie je možné to ani vylúčiť.

Po ošetrení nevzniká opuch.

Vo všeobecnosti  na dermatoestetické ošetrenie nie sú vhodné tehotné ženy, deti, onkologickí pacienti, pacienti na dlhodobej antikoagulačnej liečbe, bez možnosti prechodného prerušenia, chronický zápalový proces, aktuálne prebiehajúca liečba závažného ochorenia a pacienti s nervovo-svalovým ochorením. Relatívne kontraindikácie : polyvalentné alergie, klienti so sklonom ku keloidným jazvám , anxiózne poruchy .

Efekt ošetrenia nastupuje po 2 – 14 dňoch, zvyčajne do 1 týždňa .

Je potrebné mať podpazušie oholené , ev.  depilované najneskôr 2 dni pred ošetrením, v deň aplikácie nepoužívať chemické prípravky v danej lokalite. V prípade ošetrenia dlaní a chodidiel odporúčame bežnú hygienu.

Nie, následná PN nie je potrebná a neobmedzuje Vás to ani pri spoločenských akciách.