Nechirurgický lifting tváre a uvoľnených partií tela

Výrazne účinný lifting v oblasti tváre , krku, dekoltu a tela pomocou mezonití s okamžitým a viditeľným efektom a dlhodobým účinkom – fixácie a zdvihu.
Táto metóda aplikácie vstrebateľných mezonití, potiahnutých kyselinou hyaluronovou na povrchu laserom rezaných zúbkov po celom obvode nite, čo zabezpečuje dokonalé uchytenie v tkanive s fixáciou liftovaného tkaniva  Materiál je biokompatibilný s tkanivom ľudského organizmu, využíva sa približne už 50 rokov v cievnej chirurgii na sutúru cievnej steny …
Je to najmodernejší spôsob revitalizácie pokožky, schopný vrátiť pleti pružnosť, pevnosť a náledné vyhladenie vrások a nemá vo svete žiadnu náhradu. Nevyžaduje žiadnu špeciálnu prípravu, len dostatočné vyčistenie pleti, následnú povrchovú aplikáciu anestetika vo forme krému, alebo spreja a dezinfekciu plánovanej lokality na lifting Vlákna sú z polydioxanu hrúbky blízkej jemnému ľudskému vlasu. Ide o biokompatibilný materiál, plne vstrebateľný do 180 dní. Za tú dobu sa vytvorí vlastná kolagénová sieť, ktorá zafixuje liftovanú pleť, dochádza k vypnutiu pokožky, výraznému zlepšeniu kontúr tvare.
Nite majú okrem liftingového efektu ešte ďalšie účinky: zlepšujú tonus, textúru, farbu a hydratáciu pleti.
V mieste aplikácie sa podporí tvorba kolagénu a elastínu s následným spevnením spojivového tkaniva. Táto metóda je vhodná ako jednoznačná prevencia a riešenie mierneho poklesu viečok, tkaniva tváre, krku aj tela. Technológia je maximálne bezpečná a je certifikovaná v EU. Je jednou z najefektívnejších anti-aging metód s možnosťou kombinácie s ďalšími omladzovacími technikami Aplikácia vstrebateľných biokompatibilných mezonití v kombinácii s kyselinou hyalurunovou vytvorí dlhodobý efekt omladenia a súčasne pôsobí ako prevencia proti stárnutiu pleti. Možné použiť aj aplikáciu botulotoxínu a dalších omladzovaciu metód s konkrétne určeným časovým odstupom pre jednotlivé ošetrenia. Po ošetrení preferujeme fixáciu šatkou ,fixáčné masky neodporúčame pre výrazný tlak na tkanivo, ak to životná situácia nedovolí ,táto metóda znesie toto obdobie aj bez fixácie – tvárovej bandáže.

Výkon je do 30 min. po predchádzajúcej aplikácii krému s lokálnym anestetikom, následne možný mierny opuch, začervenanie, riziko modrinky, ktoré sú prítomné pri akejkoľvek injekčnej metóde. Našim spôsobom ošetrenia sa snažíme toto riziko výrazne eliminovať.

Využitie biokompatibilného materiálu LIFTOVACÍCH NITÍ, ktoré svojim tvarom – laserom vytvorených zárezov po celom obvode sú schopné okamžite liftovať / nadvihnúť kritickú oblasť / a tento efekt aj zachovať. Vhodná alternatíva, ak sa chcete vyhnúť chirurgickému zákroku a trápi vás strata napätia tkaniva tváre a tela a tým sprevádzaný aj pokles tkaniva. Cieľom je PRUŽNOSŤ a OBNOVA KONTÚR.

 

Výkon

V lokálnej anestéze s využitím krému s obsahom anestetika vo veľmi vysokej koncentrácii ,  ev. injekčnou aplikáciou anestetika , trvanie 25–30 minút, PN nie je potrebná po ošetrení

jemné začervenanie, ktoré po pár hodinách nie je sledovateľné ,nasledný opuch trvá zvyčajne 24-48 hod.

Vhodné v deň ošetrenia nekonzumovať kávu, ginko, zázvor, na užívanie liekov s efektom riedenia krvi je nutné vopred upozorniť.

Často kladené otázky

Pred každým ošetrením je fáza čistenia a prípravy pleti, následne nanášame anestetický krém , ktorý aplikujeme pod fóliu, obsahuje anestetikum lidokain , na našom pracovisku vo veľmi vysokej koncentrácii v kréme, čím sa tiež odlišujeme od iných zariadení. Doplnkom je použitie aj chladenia ošetrovanej lokality pred a po výkone, v niektorých prípadoch je možné použiť aj injekčnú aplikáciu anestetika, čo ale môže spôsobiť väčšie prekrvenie lokality a následne aj väčšie riziko modriny

Aplikačné techniky , ktoré využívame výrazne znižujú riziko vzniku modriny aj keď každé ošetrenie, kde je použitá injekčná aplikácia materiálu je spojené s rizikom vzniku hematómu . Náchylnejšie sú ženy s gracilnejšou pleťou a so sklonom k tvorbe modrín , ale zvyčajne našou technikou sa tomu vyhneme . Kde je ihla, tam môže byť modrina, preto nie je možné to ani vylúčiť. Modrina nie je komplikácia, práve naopak, krv je nositeľom prospešných buniek a látok, ktoré znásobia želaný efekt. Ošetrenie si plánujte s odstupom od významných udalostí vo Vašom živote.

Pri ošetrení preferujeme použitie kanylovanej techniky ,ktorá toto riziko výrazne znižuje.

Opuch po ošetrení pretrváva zvyčajne 24 -48 hodín, nevyžaduje špeciálne ošetrenie, len chladné obklady, prípadne bandáž šatkou, ktorú dostanete po ošetrení, ale ani táto nie je nutná.

Vo všeobecnosti  na dermatoestetické ošetrenia nie sú vhodné tehotné ženy, deti, onkologickí pacienti v aktívnom štádiu ochorenia, pacienti na dlhodobej antikoagulačnej liečbe, bez možnosti prechodného prerušenia, chronický zápalový proces, aktuálne prebiehajúca liečba závažného ochorenia. Relatívne kontraindikácie : polyvalentné alergie, klienti so sklonom ku keloidným jazvám , anxiózne poruchy .

 

Po ošetrení dochádza hneď k liftovaciemu efektu, ktorý je zreteľný , ale tvorbou kolagénu a elastínu v ošetrovanej lokalite sa efekt zlepšuje v priebehu ďalších 6 týždńov. Definitívny zdvih tkaniva a obnovu kontúr tváre uvidíte po 3 mesiacoch od aplikácie nití.

Odporúčame 2 dni neužívať lieky na riedenie krvi, zázvor ginko, pred ošetrením nepiť kávu aspoň 4-5 hodín. Ak Vám to umožňuje denný program, je lepšie nepoužiť make- up a rúž.

 

Nie, ošetrenie nevyžaduje PN , mierny opuch nasledujúcich 24-48 hodín Vás môže obmedziť pri spoločenských akciách.

Novou aplikačnou technikou sa riziko vzniku modriny a opuchu výrazne znižuje.

Prvé 2 dni odporúčame spať na chrbte s vyšším vankúšom , používať fixačnú šatku aspoň na noc, vyvarovať sa extrémnemu pohybu sánky pri ošetrení spodnej časti tváre / zubár, veľké sústa…/, namáhavému cvičeniu s prekrvením tváre . Do 2 týždňov sa nite v tkanive obalia prvotnými vláknami kolagénu a elastínu a tým sa výrazne zníži vznik následnej modriny.

Použitie šatky nie je nevyhnutné, ale zlepšuje komfort a aj následný efekt.