Aplikácia výplňových materiálov

Vstrebateľné výplňové materiály na báze kyseliny hyalurónovej neživočíšneho pôvodu – “molekula mladosti“.
Zosieťovaná kyselina hyalurunová je bezpečná a telu vlastná.

Je reprodukovateľná, má schopnosť vyplniť hlboké vrásky a následne podporuje v danom mieste tvorbu kolagénu a elastínu. Kyselina hyalurónová dodáva koži elasticitu, mladistvý vzhľad a významne sa podieľa na hydratácii a reparačných procesoch. V priebehu procesu starnutia sa znižuje jej endogénna produkcia a zvyšuje sa degradácia, preto doplnenie kyseliny hyaluronovej do našej pleti navodí:

  • prinavrátenie a modeláciu stratených kontúr tváre
  • vrátenie strateného objemu – vyhladenie statických vrások – hĺbkovú hydratáciu – stimuláciu tvorby kolagénu a elastínu a tým aj zvýšenie pružnosti a elasticity našej pokožky a pozitívnu zmenu jej kvality
  • odstránenie kruhov v oblasti spodných viečok
  • odstránenie poklesnutých kútikov úst
  • formovanie brady

To všetko vieme riešiť aplikáciou kyseliny hyaluronovej, špičkových materiálov použitých v závislosti od potrieb klienta a stavu ošetrovanej pleti – / Juvederm®, Restylane®, Radiesse®, Modelha, Belotero, Neauvia …

Šetrný a efektívny návrat ku kráse, zdraviu a sviežosti pleti.

Výkon

V lokálnej anestéze s využitím krému s obsahom anestetika trvanie 15–30 minút, PN nie je potrebná po ošetrení jemné začervenanie, ktoré po pár hodinách nie je sledovateľné nasledný opuch, ktorý je v úvodnej fáze žiadúci trvá zvyčajne 24 hod.

Vhodné v deň ošetrenia nekonzumovať kávu, ginko, zázvor, na užívanie liekov s efektom riedenia krvi je nutné vopred upozorniť

Často kladené otázky

pred každým ošetrením je fáza čistenia a prípravy pleti, následne nanášame anestetický krém , ktorý aplikujeme pod fóliu, obsahuje anestetikum lidokain , na našom pracovisku vo veľmi vysokej koncentrácii v kréme, čím sa tiež odlišujeme od iných zariadení. Doplnkom je použitie aj chladenia ošetrovanej lokality pred a po výkone, v niektorých prípadoch je možné použiť aj injekčnú aplikáciu anestetika, čo ale môže spôsobiť väčšie prekrvenie lokality a následne aj väčšie riziko modriny

Aplikačné techniky , ktoré využívame výrazne znižujú riziko vzniku modriny aj keď každé ošetrenie, kde je použitá injekčná aplikácia materiálu je spojené s rizikom vzniku hematómu . Náchylnejšie sú ženy s gracilnejšou pleťou a so sklonom k tvorbe modrín , ale zvyčajne našou technikou sa tomu vyhneme . Kde je ihla, tam môže byť modrina, preto nie je možné to ani vylúčiť. Modrina nie je komplikácia, práve naopak, krv je nositeľom prospešných buniek a látok, ktoré znásobia želaný efekt. Ošetrenie si plánujte s odstupom od významných udalostí vo Vašom živote.

Aplikácia kyseliny hyaluronovej je jednou z najmenej traumatizujúcich ošetrení pre klienta, preto ju odporúčam často už pri prvej návšteve.

„Opuch“ po aplikácii výplňových materiálov vlastne opuchom nie je , je to intenzívna úvodná hydratácia, ktorú zabezpečuje práve kyselina hyaluronová a je zvyčajne 24-48 hodín, nevyžaduje žiadne ošetrenie, maximálne vlažné čajové obklady, nie ľad ani horúce obklady. Do 2 týždňov nie je vhodné navštíviť saunu, z dôvodu následnej opakovanej hydratácie v mieste aplikácie a možnosti znovu objavenia „opuchu“

Vo všeobecnosti nie sú vhodné na dermatoestetické ošetrenie : tehotné ženy, deti, onkologickí pacienti v aktívnom štádiu ochorenia, pacienti na dlhodobej antikoagulačnej liečbe, bez možnosti prechodného prerušenia,s chronickým zápalovým procesom, aktuálne prebiehajúca liečba závažného ochorenia . Relatívne kontraindikácie : polyvalentné alergie, klienti so sklonom ku keloidným jazvám , anxiózne poruchy .

Hneď po aplikácii sa pridruží mierny opuch , ktorý je dôsledkom hydratácie. Výplňové materiály ale pracujú zvyčajne 10 dní , aby boli definitívne usadené,. Po ich aplikácii výsledný vizuálny efekt sa dostaví už po 24-48 hodinách, následne tkanivo pracuje a do 6 týždňov sa zvýši aj jeho pružnosť a pevnosť tvorbou elastinových a kolagenových vláken.

Odporúčame 2 dni neužívať lieky na riedenie krvi, zázvor ginko, pred ošetrením nepiť kávu aspoň 4-5 hodín. Ak Vám to umožňuje denný program, je lepšie nepoužiť make- up a rúž.

Nie, ošetrenie nevyžaduje PN , mierny opuch nasledujúce ráno ,prípadne aj večer Vás môže obmedziť pri spoločenských akciách.

Aplikačné techniky , ktoré používame zvyčajne nevyžadujú následnú starostlivosť. V prípade vzniku modriny je vhodné prvé 2-3 dni aplikovať studené, neskôr teplé obklady, lokálne aplikovať Lioton , Reparil N gel , ev. Reparil tbl. , liek ktorý dokáže zabrániť vzniku, ev. urýchli iečbu opuchov a modrín.