Tipy a odporúčania

 • Pred každým ošetrením je klient/ka podrobne oboznámená s jeho priebehom aj s možnými nežiaducimi prejavmi. Je potrebné sa riadiť pokynmi lekára, čo zabezpečí najoptimálnejší výsledok. Väčšina použitých technik prináša dodatočný efekt po 6týždňoch až 3 mesiacoch, t. j. interval potrebný na tvorbu kolagénu typu III a následne jeho premenu na kolagén  typ I . Pracujeme so živým tkanivom a to sa nám odvďačí za starostlivosť.
 • Vznik modrín – pri našich metódach sa snažíme toto riziko eliminovať. Vznik modrinky predstavuje len estetický problém, ktorý po 3 – 10 dňoch pominie a v mieste vzniku modriny sa žiadaný efekt ešte znásobí, pretože prítomná krv je nositeľom kmeňových buniek a tie sa ešte intenzívnejšie zapájajú pro procesu regenerácie tkaniva, Lokalitu je možné prekryť make up – om, odporúčame 2 dni chladné ,následne teplé obklady.
 • Opuch – zvyčajne po aplikácii výplňových materiálov ústup do 24-48 hod., je spôsobený úvodnou výraznou hydratáciou ošetrenej lokality.
 • Začervenanie – spôsobené lokálnym dráždením pokožky ,ustúpi zvyčajne do 2 hod.
 • Alergické prejavy pri precitlivenosti na niektorú zo zložiek použitých materiálov sú skôr raritné ,pretože pracujeme s biokompatibilným materiálom a pri niťovom liftingu sa prakticky nevyskytuje.

————————–

Rozhodovanie pri výbere kozmetiky:

Najlepším, ale zároveň najnáročnejším spôsobom, ako spoznať či je daná kozmetika pre Vás vhodná, je podrobne čítať zloženie výrobkov. Je povinnou súčasťou obalu a v dnešnej dobe uvádza mnoho značiek zloženia svojich výrobkov aj na internete.

O niečo jednoduchšou cestou je orientácia podľa kozmetických certifikátov. Zákazníci, ktorí chcú používať prírodnú kozmetiku, sa môžu orientovať podľa certifikátov spoločností a obchodných asociácií ako napr. CPK, COSMOS, ECOCERT, NaTrue, COSMEBIO, BDIH a ďalšie. Zároveň to neznamená, že kozmetika bez akéhokoľvek z týchto certifikátov nemôže byť prírodná a kvalitná.

Pre rýchlejšiu orientáciu existuje niekoľko aplikácií, ktoré Vám rýchlo pomôžu v orientácii pri výbere kozmetiky jednoduchým naskenovaním kódu, zobrazia zloženie výrobku, úroveň nebezpečenstva a nevhodnosti výrobku, dostupné zvyčajne v Apple Store a Google Play Store.

Najpopulárnejšie apky na kontrolu ingrediencií:

 • WeWell (z Českej republiky)
 • Think Dirty
 • INCI Beauty
 • EWG Healthy Living App
 • Yuka
 • CosmEthics
Pri online nákupoch zas môžete využiť webstránky ako INCIdecoder, kde je možné skopírovať celé zloženie a dozviete sa, aká je úloha jednotlivých ingrediencií. 

„Pojem  prírodná kozmetika, alebo biokozmetika naša legislatíva nepozná, čiže každá  značka si ich definuje podľa vlastných kritérií a často slúžia primárne na zviditeľnenie značiek, ktoré ich používajú.“

Často kladené otázky