Radiesse®

prvá FDA a CE certifikovaná výplň na báze CaHa

aktívna výplň ,ktorá výrazne stimuluje tvorbu vlastného kolagénu s následným vyhladením a jemným liftingom . Tento proces pokračuje niekoľko mesiacov a tým sa predĺži želaný efekt vyplnenia strateného objemu, posilňuje vnútornú štruktúru pleti –  omladenie chrbta rúk , krku , dekoltu, bočných partii tváre a hlbokých vrások.

Túto metódu ošetrenia preferujeme v lokalitách, kde je rozsiahlejšia strata objemu a správneho napätia pokožky a kde by klasické výplňové materiály museli byť použité určite vo väčšom množstve. Želaný efekt je viditeľný hneď a stimuláciou vlastnej aktivity v derme sa zlepšuje v priebehu 6 – 10 týždňov.

Často kladené otázky

Pred každým ošetrením je fáza čistenia a prípravy pleti, následne nanášame anestetický krém , ktorý aplikujeme pod fóliu, obsahuje anestetikum lidokain , na našom pracovisku vo veľmi vysokej koncentrácii v kréme, čím sa tiež odlišujeme od iných zariadení. Doplnkom je použitie aj chladenia ošetrovanej lokality pred a po výkone .

Aplikačné techniky , ktoré využívame výrazne znižujú riziko vzniku modriny aj keď každé ošetrenie, kde je použitá injekčná aplikácia materiálu je spojené s rizikom vzniku hematómu . Náchylnejšie sú ženy s gracilnejšou pleťou a so sklonom k tvorbe modrín , ale zvyčajne našou technikou sa tomu vyhneme . Kde je ihla, tam môže byť modrina, preto nie je možné to ani vylúčiť. Modrina nie je komplikácia, práve naopak, krv je nositeľom prospešných buniek a látok, ktoré znásobia želaný efekt. Ošetrenie si plánujte s odstupom od významných udalostí vo Vašom živote ak vykonávame aplikáciu do oblasti tváre.

Opuch po aplikácii je zvyčajne 48 – 72 hodín, nevyžaduje žiadne ošetrenie, maximálne vlažné čajové obklady, nie ľad ani horúce obklady.

Vo všeobecnosti nie sú vhodné na dermatoestetické ošetrenie : tehotné ženy, deti, onkologickí pacienti, pacienti na dlhodobej antikoagulačnej liečbe, bez možnosti prechodného prerušenia,s chronickým zápalovým procesom, aktuálne prebiehajúca liečba závažného ochorenia . Relatívne kontraindikácie : polyvalentné alergie, klienti so sklonom ku keloidným jazvám , anxiózne poruchy .

Hneď po aplikácii sa pridruží mierny opuch , ktorý je dôsledkom hydratácie a stimulácie tkaniva.  Po aplikácii výsledný vizuálny efekt sa dostaví už po 48 -72 hodinách, následne tkanivo pracuje do 6 – 10 týždňov . Zvýši aj jeho pružnosť a pevnosť, vráti sa stratený objem a vitalita tkaniva.

Odporúčame 2 dni neužívať lieky na riedenie krvi, zázvor ginko, pred ošetrením nepiť kávu aspoň 4-5 hodín. Ak Vám to umožňuje denný program, je lepšie nepoužiť make- up .

Nie, ošetrenie nevyžaduje PN , mierny opuch nasledujúce ráno ,prípadne aj večer Vás môže obmedziť pri spoločenských akciách ak je technika použitá  v  oblasti tváre.