Odstránenie celulitídy

Možnosť lipolýzy/odstránenie tuku kritických lokalít tela a možnosť aplikácie séra, ktoré odstráni a následne zabráni neželanému efektu celulitídy. Možné kombinovať s inými technikami ošetrenia.

Používame účinné anticelulitidne ošetrenie pre transdermálny prenos drenážneho koktailu a mezoterapiu celulitídy – drenážna liečba celulitidy vo všetkých štádiách. Tento špeciálny proteínový modulátorový komplex  reguluje zvýšenie hladiny glukózy v krvi aktiváciou oxidačných procesov mastných kyselín a glukoneogenézy v pečeni, čo spolu s 20% karnitínom a kofeinom podporuje lipolýzu.

Celulitida je charakterizovaná zmenou tukového tkaniva, ktorá vedie k hromadeniu tekutin a metabolického odpadu medzi jednotlivými bunkami. Predstavuje najčastejšiu nedokonalosť žien a postihuje najmä panvovú a brušnú oblasť, boky, zadok a stehná. Je odvodená od zmeny mikrocirkulácie, ktorá zahŕňa zvýšenie syntézy adipocytov a akumuláciu veľkého množstva triglyceridov. To vedie k zvýšeniu objemu buniek a perilobulárneho spojivového tkaniva. Keď majú bunky veľké nahromadenie tuku, vzhľad povrchu kože je nerovnomerný, najmä v oblasti stehien a zadku. Všetky látky, ktoré mobilizujú tuky a prerušujú dlhý reťazec mastných kyselín, pôsobia proti celulitíde. Karnitín sa v tele vyskytuje prirodzene a jeho hlavnou funkciou je mobilizácia tukových zásob smerujúcich do mitochondriálnej matrice, kde sa spaľujú a premieňajú na energiu. Tento mechanizmus rozkladá hromadenie tuku a je známy ako lipolýza, je tiež známy ako stimulátor katabolizmu, ktorý pomáha detoxikovať, regenerovať, opravovať a obnovovať bunkové fyziologické funkcie dermy.

Zastavíme celulitídu vo všetkých ročných obdobiach !

Často kladené otázky

Ošetrenie vykonávame po predchádzajúcej aplikácii krému s veľmi vysokým obsahom anestetika. Počas výkonu môže klient/ka občas pocítiť jemné pálenie v ošetrovanej lokalite.

V priebehu aplikácie vytvorenie jemnej , malej modrinky je možné, tie sa môžu objaviť aj následne, vo fáze, keď dochádza k rozrušeniu bunkovej steny tukových buniek a vyplavovaniu tukových čiastočiek. Lokalitu je možné prekryť korektorom ak je vo viditeľnej oblasti.

Miesto ošetrenia je zvyčajne do 2 – 3 hodín začervenané, 24-36 hodín opuchnuté a je možné pociťovať aj pálenie. Následne je potrebné lokalitu masírovať.

Vo všeobecnosti  na dermatoestetické ošetrenia nie sú vhodné tehotné ženy, deti, onkologickí pacienti v aktívnom štádiu ochorenia, pacienti na dlhodobej antikoagulačnej liečbe, bez možnosti prechodného prerušenia, chronický zápalový proces, aktuálne prebiehajúca liečba závažného ochorenia. Relatívne kontraindikácie : polyvalentné alergie, klienti so sklonom ku keloidným jazvám , anxiózne poruchy .

Bezprostredne po ošetrení nie je viditeľný efekt, ten nastúpi až po fáze popisovanej masáže ošetrenej lokality, zvyčajne do 6-8 týždňov.

Odporúčame 2 dni neužívať lieky na riedenie krvi, zázvor ginko, pred ošetrením nepiť kávu aspoň 4-5 hodín. Plánovanú lokalitu hygienicky pripraviť.

Nie, ošetrenie nevyžaduje PN , popisovaný opuch a začervenanie  po aplikácie vo viditeľných lokalitách  Vás môže obmedziť pri spoločenských akciách.