Nechirurgická blefaroplastika – spevnenie očného viečka

Metóda ošetrenia pomocou PLAZMAPERA

Plaxpot II – prístroj pomocou kumulovanej energie tepla spevní a dvihne pokožku očného viečka so súčasnou stimuláciou plazmy v ošetrovanej oblasti, ktorá zabezpečí zrýchlené hojenie do 8 – 10 dní.

Hneď po ošetrení sa vytvorí opuch viečka, ktorý pretrváva 2 – 3 dni. Je vytvorený okamžitou kumuláciou plazmy prístrojom a práve tá zabezpečuje urýchlené hojenie viečka bez jazvy( od toho odvodený aj názov “ plazmapero“)

Výhoda prístroja je, že termálne nepoškodzuje hlbšie vrstvy dermy. Ošetrenie vhodné pri nižších stupňoch poklesu očného viečka, ale aj na ošetrenie vrások v rôznych lokalitách .

Často kladené otázky

Pred každým ošetrením je fáza čistenia a prípravy pleti, následne nanášame anestetický krém , ktorý aplikujeme pod fóliu, obsahuje anestetikum lidokain , na našom pracovisku vo veľmi vysokej koncentrácii v kréme, čím sa tiež odlišujeme od iných zariadení.

.

Ošetrenie nie je sprevádzané tvorbou modrín, ale následne v ošetrenej lokalite sú vytvorené drobné ranky do 1 mm , ktoré pretrvávajú približne 7-8 dní a hoja sa bez jazvy.

Opuch zvyčajne trvá 2-3 dni po ošetrení.

Vo všeobecnosti  na dermatoestetické ošetrenia nie sú vhodné tehotné ženy, deti, onkologickí pacienti v aktívnom štádiu ochorenia,  chronický zápalový proces, aktuálne prebiehajúca liečba závažného ochorenia. Relatívne kontraindikácie : klienti so sklonom ku keloidným jazvám , anxiózne poruchy .

Nevhodnosť je aj pri výraznom poklese viečka, kedy je potrebné už väčšie , chirurgické odstránenie kože.

Výsledný efekt po ošetrení sa objaví po ústupe opuchu a zahojení lokality.

V deň ošetrenia je potrebné očistiť okolie očí, nepoužiť očné tiene a maskaru . Tieto je nemožné použiť aj následne 10 – 14 dní.

Výkon si vyžaduje približne 2 – 3 dňový pobyt v domácom prostredí pre vytvorený opuch viečok a aj samotné zmeny na viečku Vás môžu obmedziť pri spoločenských akciách približne 14 dní.