Liečba vypadávania vlasov

Exozómy – liečba vypadávania vlasov

Exozómy mezenchymálnych kmeňových buniek odvodené z tukových buniek (ADMSC) sa ukázali ako potenciálna možnosť liečby vypadávania vlasov vďaka svojim regeneračným a imunomodulačným vlastnostiam. Štúdie potvrdzujú  podporu rastu vlasov pôsobením na rôzne bunkové a molekulárne procesy zapojené do biológie vlasových folikulov.
Mechanizmy účinku exozómov:

Podpora rastu vlasových folikulov :
exozómy  obsahujú rastové faktory a ďalšie molekuly, ktoré  podporujú rast vlasových folikulov, čo vedie k opätovnému rastu vlasov.

Stimulácia angiogenézy
obsahujú angiogénne rastové faktory a ďalšie molekuly, ktoré  podporujú rast nových krvných ciev, ktoré sú nevyhnutné pre výživu vlasových folikulov.

Regulácia cyklu rastu vlasov:
regulujú cyklus rastu vlasov a tým rast nových vlasov a bránia vypadávaniu vlasov.

Protizápalové účinky:
exozómy  obsahujú protizápalové molekuly, ktoré pomáhajú  znížiť zápal v pokožke hlavy, ktorý prispieva  k vypadávaniu vlasov.

Ochrana kmeňových buniek vlasových folikulov
exozómy  obsahujú molekuly, ktoré chránia kmeňové bunky vlasových folikulov pred poškodením, čo pomáha podporiť opätovný rast vlasov.

Celkovo spôsob účinku exozómov  na vypadávanie vlasov  zahŕňa kombináciu týchto mechanizmov a  závisí aj od faktorov, ako je základná príčina vypadávania vlasov, vek pacienta , spôsob a frekvencie podania  exozómu.

Často kladené otázky

Pred každým ošetrením je fáza čistenia a prípravy pokožky hlavy, následne nanášame anestetický krém , ktorý  obsahuje anestetikum lidokain , na našom pracovisku vo veľmi vysokej koncentrácii v kréme, čím sa tiež odlišujeme od iných zariadení.