Injekčná lipolýza

Aplikácia prírodnej látky získavanej zo sójových bôbov – Phosphatidylcholinu (PPC).Táto látka rozpúšťa tuky. Nie je to metóda redukcie hmotnosti, ale metóda na zmenu kontúr tela a brady, odstránenie nežiadúcich tukových vankúšikov, ktorých sa klient nemôže zbaviť ani pomocou cvičenia či diét.Táto substancia je v rovnakom zložení produkovaná naším telom a plní tu celý rad funkcií, predovšetkým v oblasti látkovej premeny. Tuk je v tele prirodzenou cestou trvale odbúravaný a v prípade, že zásadným spôsobom nezmeníte svoju hmotnosť, tuk odbúraný touto metódou sa podľa súčasných skúseností znovu neukladá.
Vhodná kombinácia s masážnymi technikami , ev. lymfodrenážou
Látka sa aplikuje priamo do tukových vankúšikov, prakticky kdekoľvek na tele v znecitlivení pomocou aplikácie krému s vysokým obsahom lokálneho anestetika, po aplikácii injekcií nie je nutné nosiť elastické prádlo a môžete ísť ihneď do práce. Miesto ošetrenia je zvyčajne 3-5 dní začervenané, 24-36 hodín opuchnuté a je možné pociťovať aj pálenie. Následne po fáze najväčšieho opuchu ošetrenú lokalitu je potrebné masírovať smerom k lymfatickým uzlinám.
Optimálne sú 2-4 ošetrenia s odstupom 6-8 týždňov. Efekt u 80% pacientov už po 2 až 3 ošetreniach.

Možné lokality ošetrenia:

podbradok, tvár, krk

stehná vonkajšie a vnútorné

boky, paže

dolná a horná časť brucha

 

Účinné ošetrenie lokalít s nadmerným nahromadením tuku , ktoré odolávajú cvičeniam a diéte .

Často kladené otázky

Ošetrenie vykonávame po predchádzajúcej aplikácii krému s veľmi vysokým obsahom anestetika. Počas výkonu môže klient/ka občas pocítiť jemné pálenie v ošetrovanej lokalite.

V priebehu aplikácie vytvorenie jemnej , malej modrinky je možné, tie sa môžu objaviť aj následne, vo fáze, keď dochádza k rozrušeniu bunkovej steny tukových buniek a vyplavovaniu tukových čiastočiek. Lokalitu je možné prekryť korektorom ak je vo viditeľnej oblasti.

Miesto ošetrenia je zvyčajne do 2 – 3 hodín začervenané, 24-36 hodín opuchnuté a je možné pociťovať aj pálenie. Následne je potrebné lokalitu masírovať.

Vo všeobecnosti  na dermatoestetické ošetrenia nie sú vhodné tehotné ženy, deti, onkologickí pacienti v aktívnom štádiu ochorenia, pacienti na dlhodobej antikoagulačnej liečbe, bez možnosti prechodného prerušenia, chronický zápalový proces, aktuálne prebiehajúca liečba závažného ochorenia. Relatívne kontraindikácie : polyvalentné alergie, klienti so sklonom ku keloidným jazvám , anxiózne poruchy .

Bezprostredne po ošetrení nie je viditeľný efekt, ten nastúpi až po fáze popisovanej masáže ošetrenej lokality, zvyčajne do 6-8 týždňov.

Odporúčame 2 dni neužívať lieky na riedenie krvi, zázvor ginko, pred ošetrením nepiť kávu aspoň 4-5 hodín.

Nie, ošetrenie nevyžaduje PN , popisovaný opuch a začervenanie  po aplikácie vo viditeľných lokalitách  / brada…/ Vás môže obmedziť pri spoločenských akciách.