Exozómy

EXOZÓMY sú malé extracelulárne vezikuly vylučované takmer všetkými typmi živých buniek. Sú hlavnou súčasťou bunkovej komunikácie a prispievajú k obnove bunkovej funkcie a imunitného mikroprostredia pri kožných ochoreniach.

Pokiaľ ide o kozmetiku, exozómy sa používajú na redukciu vrások, zlepšenie textúry a hydratácie pokožky a zvýšenie elasticity pokožky, ako aj na zníženie zápalu a poškodenia spôsobeného UV žiarením.

V súčasnej dobe tento typ mezoterapie  je inovatívnym prelomom v technológii ošetrenia problematickej pleti a v estetickom priemysle a patrí k najkvalitnejším a najefektívnejším na svetovom trhu. 

molekuly exozómov v dermatoestetike :

  • zvyšujú účinnosť iných aktívnych zložiek, ako je kyselina hyalurónová, peptidy a antioxidanty
  • podporujú hojenie, hydratáciu a ochranu pokožky
  • regeneračná estetika – oprava poškodenej kože – slnečným žiarením ,   jazvy po akné
  • pomáhajú zvýšiť produkciu kolagénu, znížiť zápal a chrániť pokožku pred environmentálnymi stresormi
  • podpora regenerácie tkaniva v kožných ranách , liečbu dermatologických ochorení, ako je systémový lupus erythematosus, psoriáza, atopická dermatitída, systémová skleróza, regulácia pigmentu, vitiligo
  • podpora rastu vlasov
  • zvýšenie syntézy kolagénu, zlepšenie elasticity, tónu  pokožky ,redukcia vrások
  • exozomálne proteíny a lipidy môžu pomôcť naplniť a hydratovať pokožku, čo môže pomôcť zlepšiť jej textúru
  • chrána pokožku pred environmentálnymi stresormi a znížujú výskyt tmavých škvŕn a iného sfarbenia

V porovnaní s tradičnou dermatologickou terapiou ponúka exozóm ako bezbunková terapia niekoľko výhod, vrátane cieleného podávania , bezpečnosti , uľahčenej opravy tkaniva, personalizovanej liečby a multifunkčnosti . Tieto výhody poskytujú terapiu založenú na exozómoch sľubnú hranicu pre efektívnejšie, bezpečnejšie a personalizované možnosti liečby kožných ochorení.

Exozómy majú obrovský potenciál spôsobiť revolúciu v dermatoestetike a kozmetickom  priemysle a  poskytnúť účinnejšiu  starostlivosti o pleť  – ovplyvnenie následkov starnutia , environmentálnych vplyvov a ochorení.

Často kladené otázky

 

Pred každým ošetrením je fáza čistenia a prípravy pleti, následne nanášame anestetický krém , ktorý aplikujeme pod fóliu, obsahuje anestetikum lidokain , na našom pracovisku vo veľmi vysokej koncentrácii v kréme, čím sa tiež odlišujeme od iných zariadení.

Vo všeobecnosti nie sú vhodné na toto dermatoestetické ošetrenie : tehotné ženy, deti, onkologickí pacienti, pacienti na dlhodobej antikoagulačnej liečbe, bez možnosti prechodného prerušenia,s chronickým zápalovým procesom, aktuálne prebiehajúca liečba závažného ochorenia . Relatívne kontraindikácie : polyvalentné alergie, anxiózne poruchy .

 

Hneď po aplikácii sa pridruží len minimálny opuch , ktorý v priebehu najbližších hodín vymizne. Prvý nástup efektu po ošetrení nastane už po 5 dňoch, viditeľné zmeny   v 4-6 týždni od aplikácie , výsledný efekt môžeme očakávať 3 mesiace od ošetrenia. Opakované aplikácie efekt zvyšujú a sú potrebné pri závažnejších zmenách pokožky.

Odporúčame 2 dni neužívať lieky na riedenie krvi, zázvor ginko, pred ošetrením nepiť kávu aspoň 4-5 hodín. Ak Vám to umožňuje denný program, je lepšie nepoužiť make- up a rúž.